Wyprawa Magellana - film


Wyprawa Magellana film

Wrzesień 2019 przynosi nam premierę animacji "Wyprawa Magellna" (ang. Elcano and Magallanes: First Trip Around the World). Film wchodzi do kin dokładnie 500 lat po rozpoczęciu historycznej wyprawy Europejczyków dookoła świata. W filmie poznamy zarówno losy Ferdynanda Magellana jak i Juana Sebastiána Elcano, jednego z głównych toważyszy tytułowego bohatera. To właśnie wokół tych dwóch postaci skupia się wątek główny całego filmu, a mianowicie pierwszej wyprawy morskiej dookoła Ziemi. W barwnie zrealizowanej animacji poznamy zarówno przygotowania do wyprawy jak i sam przebieg rejsu na zachód przez wszystkie oceany. Opowiedziana historia przedstawia życie załogi na statku, ich przygody, wspaniałą dziką przyrodę poznawaną przez Europejczyków i wątek miłosny.

Film "Wyprawa Magellna" polecamy ze względu na dbałość o szczegóły przedstawionego świata jak np. rekonstrukcja Sewilli z 1519 roku, brazylijskiej dżungli czy rafy Patagonii. Oprawa wizualna jak i sama przedstawiona w filmie historia niech będzie dla nas i młodzieży inspiracją do organizowania własnych wypraw, pokonywania przeciwności i odkrywania naszego pięknego świata. Bohaterowie budzą podziw, bawią, a sam film zabiera widza w porywającą wizualną podróż. Polecamy wszystkim odkrywcom tajemnic.

Oficjalny zwiastun filmu "Wyprawa Magellana"

Opis dystrybutora:

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

Polecane teksty:

Mapa Świata 1720

Wielkie odkrycia geograficzne

Historia epoki wielkich odkryć georgaficznych. Rozwój żeglarstwa, przyczyny działania odkrywców i skutki dla cywilizacji w XV i XVI wieku.

Czytaj dalej
Malarstwo marynistyczne

Marynizm i malarstwo marynistyczne

Historia sztuki i malarstwa marynistycznego. Co inspirowało artystów do tworzenia swoich dzieł z elementami morskimi. Jakie były największe dzieła kolejnych epok.

Czytaj dalej